Detektivka z ostrova

13-02-2015

Zpráva pro všechny nedočkavé čtenáře, kteří se mě přes tento web ptají, kdy přijde na trh moje další knížka: Právě dokončuju čtvrtou detektivku s Josefem Bergmanem! Odehrává se na holandském ostrově Schiermonnikoog, což znamená, že jsem několik uplynulých měsíců v duchu pobývala u moře :-) Kratičká ukázka:

Vnitřně se chvěl strachy, ale když vystoupil z auta a vdechl hebký vzduch, provoněný trávou a solí, zcela nepatřičně mu blesklo hlavou, že je nádherný večer. Na rámu Gwenina kola se lesklo světlo měsíce, z pastvin se zvedala stříbřitá mlha, z trávy se ozývali cvrčci a za dunami hučelo moře. Vytáhl z kapsy baterku a zamířil tím směrem.

„Eli,“ zavolal ze všech sil. „Eli, jsi tu někde?“

Když mu zdálky dcera odpověděla, zalila ho naděje. Všechno se vysvětlí. V takovýhle krásný večer se přece nemůže stát nic zlého.

Na vrcholku nejvyšší duny se objevila Eli v bílých plážových šatičkách. Hlasitě plakala. O chvíli později našel Gwen; ležela na boku v závětrném dolíku zády k němu a na volání nereagovala. Když k ní seběhl, otočil ji k sobě a posvítil jí do tváře baterkou, pochopil, že je zbytečné snažit se jí nahmatat tep.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.